A 25 ezer ember halálát okozó támadás ma is fájó seb a helyieknek, akiknek szinte az egész várost teljesen újjá kellett építeniük.
Nyolcvan éve bombázta le Drezda városát a brit és amerikai légierő a második világháború végén. Erre az évfordulóra emlékeztek a német városban.
A háromnapos légitámadásban a város nagy része elpusztult. Ez nem csupán maguk a bombák okozták, hanem a főleg foszforral végrehajtott támadások után kitörő óriási tűzvihar.
Legalább 25 ezer ember halt meg, a fájdalom a mai napig jelen van a városban.
"A nagymamám tízéves volt akkoriban, és egy kézikocsin húzta át a kishúgát a tűzviharon. Nagyon sokat mesélt nekem arról az időszakról," mesélte egy helyi nő.
Az évente megrendezett esemény nemcsak a drezdaiak, hanem más városok németjei számára is fontos.
"Mi valójában berliniek vagyunk, de minden évben eljövünk, és nagyon jónak tartjuk, hogy ennyi ember van itt. Nem szabad elfelejtenünk, hogy mi történt itt," fogalmazott a fővárosból érkezett megemlékező.
A brit királyi család képviseletében Edward herceg vett részt a rendezvényen, aki arról a gyászról beszélt, amelyet még mindig érezni a szörnyű pusztítás és az életek elvesztése miatt.
Látogatása alatt a herceg megnézte a drezdai Frauenkirchét is, a város ikonikus templomát, amely a bombázás során teljesen megsemmisült. A 2005-ben újjáépített és megnyitott templom romjait évtizedeken át meghagyták a második világháború mementójaként.