A megemlékezés mottója ez volt: "Együtt a demokráciáért és az emberi jogokért!"
Magas rangú politikusok látogattak a müncheni gázolás helyszínére. Frank-Walter Steinmeier német elnök, Markus Söder bajor miniszterelnök és München polgármestere, Dieter Reiter is részt vett a megemlékezésen, ahol a csütörtöki gázolás halálos áldozatára emlékeztek. A támadásnak 36 sebesültje is van.
Az afgán származású, 24 éves férfi érzékeny időszakban hajtotta végre tettét, mivel hamarosan, február 23-án szövetségi választásokat tartanak Németországban. A bevándorlásellenes pártok retorikáját tovább élezte a menekülők befogadása ellen, hogy a támadó egy afgán menedékkérő. Olaf Scholz német kancellár gyorsabb kitoloncolást ígért, noha a támadó legálisan élt és dolgozott Németországban. A férfi beismerő vallomást tett, a rendőrség iszlamista indíttatásra gyanakszik, de még nem tisztázták a támadás pontos okát.
Claudia Weber, a müncheni ver.di szakszervezeti szövetség vezetője elmondta, hogy a halálos áldozatra és a kórházban ápolt sebesültekre tud csak gondolni, különösen, hogy a súlyos sérültek között kisgyermek is van. Jelenleg a müncheni tüntetés céljait háttérbe szorítja a sebesültekért való aggodalom és a tragédia miatt érzett fájdalom. Szörnyű, hogy ez történt – tette hozzá az érdekképviseleti vezető.
Csütörtökön a szakszervezeti demonstráció n összegyűlt tömeget használta ki a támadó arra, hogy sok ember közé hajtson járművével. A pénteki emlékezést gyertyagyújtás zárta.