A lagúnák városának egyik leghíresebb lakója pontosan 300 évvel ezelőtt született.
Valentin-napon, azaz február 14-én vette kezdetét az idei karnevál, a központi Szent Márk téren egész éjszaka zene és tánc szórakoztatta nemcsak a szerelmeseket.
Az idei farsangot Giacomo Casanovának szentelik, így idén a szokottnál is több Casanova-jelmezt lehet majd látni az utcákat ellepő maskarásokon. Sőt, az utcai látványosságokat és a palotákban tartandó bálokat is a 1700-as években élt író, művész és kalandor alakjának dedikálják.
A farsangi színházi szezon vasárnap este kezdődik: a La Fenice operaházban Giuseppe Verdi Rigolettóját adják elő, és megnyílik a commedia dell’arte műfaj darabjaira szakosodott Goldoni Színház is.
A velencei szállodaszövetsége szerint idén rekordszámú látogató várható, miután már tavaly is meghaladta az egymilliót az olaszok és külföldiek száma.
A velencei karnevált 1094-ben rendezték meg legelőször, aztán a francia és osztrák megszállás idején betiltották. A ma ismert ünneplés 1979 óta terjedt el.
Húshagyókedd a karnevál utolsó napja és egyben a csúcsnapja is. Ezen a napon búcsúznak el a Karnevál Hercegétől, és ahogy az első napon mindent odaadtak neki, ekkor mindent elvesznek tőle. Hogy elűzzék a tél rossz szellemét, és hogy valójában véget érjen a mulatozás, szimbolikusan megölik a karnevált.